My z ZMP – komunistyczna rewia to spektakl, który powstał w Krakowie pod okiem reżysera Janusza Marchwińskiego i poety Edwarda Pasewicza. Teraz się usamodzielnił, by podróżować jako swoista, interaktywna wystawa etnograficzna poświęcona początkom komunizmu w Polsce. Dla starszych widzów to sentymentalne spotkanie z minionymi czasami PRL-u, okazja do wzruszeń i refleksji, dla młodych widzów to świetna możliwość, aby przyjrzeć się kawałkowi historii, który znają tylko z opowieści poprzednich pokoleń.
Głównymi eksponatami-bohaterami spektaklu są przedstawiciele pokolenia powojennej młodzieży, którzy wychowywali się w mocno zideologizowanym ustroju państwa totalitarnego. Aktorzy, wcielając się w członków Związku Młodzieży Polskiej, badają funkcjonowanie jednostki w tamtym systemie: Kim jest obywatel? Czym jest patriotyzm? Wolność jednostki czy dobro ogółu? Gdzie kończy się ideologia, a zaczyna fanatyzm?
Pomimo ważkich kwestii, które poruszane są w spektaklu – My z ZMP to jednak przede wszystkim rewia – barwny kolaż obficie czerpiący z folkloru PRL-u, są więc: wiece poparcia, pochody pierwszomajowe, akademie ku czci, wzruszające recytacje i śpiewy. A do tego wszystkiego zapraszany jest widz, by móc pełniej doświadczyć zaangażowania w budowę lepszego jutra!
W spektaklu usłyszymy największe hity tamtych lat, takie jak Naprzód młodzieży świata, Tysiące rąk, czy Czerwony autobus.
Czas trwania: 90 minut
5 kwietnia (piątek) g.19:00
Bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie www.bilety.krakowskieforum.pl
|