POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe
 
 
04-07-2019     - 05-07-2019  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Spektakl i warsztaty cyrkowe Klubu 303 na 32. Festiwalu ULICA
ZAPRASZA
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
os. Zgody 1
Kraków
tel. 12 644 24 32
http://www.krakownh.pl
biuro@krakownh.pl
miejsce:
Plac Szczepański,
Kraków
14:00-16:00; 18:00
13:00-15:00, 17:00
WSTĘP WOLNY
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Teatr
Od 4 do 7 lipca w Krakowie odbywać się będzie 32. ULICA - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, którego organizatorem jest Teatr KTO. Tegoroczna edycja festiwalu realizowana będzie pod hasłem Ale cyrk!. W dniach 4 i 5 lipca Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta włączy się w program festiwalu prowadząc na Placu Szczepańskim warsztaty cyrkowe i prezentując spektakl Nibyluk. Słońce w kuli.
Rodzinne warsztaty cyrkowe poprowadzą instruktorzy Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta: Magdalena Florek, Patryk Janus, Dominik Pawlik oraz Łukasz Banach i Tomasz Krawczyk. Każdy warsztat przyniesie inny rodzaj dziedziny cyrku: 4 lipca w godz. 14.00-16.00 uczestnicy zmierzą się ze sztuką żonglowania piłeczkami, chustkami, talerzykami, flowerstickami, czy diabolo, w drugim dniu 5 lipca w godz. 13.00-15.00 tematem warsztatów będzie ekwilibrystyka, czyli balansowanie na różnego rodzaju przyrządach do tego służących (lina pozioma, kule ekwilibrystyczne, rola bola – równoważnia cyrkowa, szczudła, ławeczka ekwilibrystyczna).

4 lipca o godz. 18.00, a 5 lipca o godz. 17.00, grupa CYRK-O-MANIACY zaprezentuje spektakl Nibyluk. Słońce w kuli. Historia toczy się w krainie tak odległej, że aż zapomnianej, zamieszkiwanej przez plemię Nibyluków. Członkowie plemienia żyją ze sobą w harmonii, wspierają się i pomagają sobie nawzajem. Do czasu, gdy ich spokój zakłóca pewien gość, który zostawia tajemniczy przedmiot… Opowieść pokazuje, do czego może doprowadzić chęć i żądza posiadania. Pod wpływem emocji nawet pokojowo nastawiony lud może zamienić się w morderczą machinę wojenną.
Wstęp na warsztaty i spektakl jest bezpłatny!
Grupa Cyrkowa CYRK-O-MANIACY utworzona została w 2017 roku. Od tamtej pory młodzi adepci sztuki cyrkowej zdobywają umiejętności, które później prezentowane są podczas pokazów. Pomimo młodego wieku oraz krótkiego – jak mogłoby się wydawać – stażu, mają już doświadczenie sceniczne, które pozwala im na rozwój i wykorzystywanie swojego potencjału z coraz większą pewnością siebie. Grupa na swoim koncie ma już udział w 10-dniowym Międzynarodowym Projekcie Cyrkowym (Polska Francja – Niemcy), w ramach którego powstał międzynarodowych spektakl cyrkowy Ręce zaprezentowany w Nowej Hucie. Ponadto Grupa zagrała kilka spektakli cyrkowych: Koty, Ulica, Cyrk na Kółkach, Vivat Niepodległa.

Od 2007 r. pod kierownictwem Magdaleny Florek Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta mocno wrósł w nowohuckie środowisko swoimi działaniami cyrkowo-teatralnymi oraz podjął międzynarodową cyrkową współpracę na rzecz aktywizacji dzieci i młodzieży, proponując różnorodne formy zajęć: Grupę Happenerską Nowa Huta (w latach 2007-2013), Grypę Cyrkową (w latach 2013-2018) oraz Cyrk-o-maniacy (od 2017 r.) i Zerówkę Cyrkową (od 2018 r.) W projektach międzynarodowych realizowanych od 2009 r. Klub współpracował ze stowarzyszeniami, cyrkami oraz teatrami z Francji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Holandii i Włoch. Rokrocznie przygotowuje międzynarodowe spektakle cyrkowe, będące owocem wymiany z cyrkowcami z Francji i Niemiec. Klub 303 ma na swoim koncie także dwa długoletnie projekty z Teatrem Zéotrope z Lyonu, „Szekspir Projekt” („Shakespeare Project”) oraz „Projekt MOON”. Misją Klubu 303 jest upowszechnianie i rozwój działań cyrkowych w środowisku nowohuckim. Pragnie promować nową formułę cyrku opartą na cyrkowym aktorze i spektaklach cyrkowych, których podstawą są umiejętności i artyzm człowieka.

http://krakownh.pl/aktualnosc/4999/spektakl-i-warsztaty-cyrkowe-klubu-303-na-32-festiwalu-ulica.html
Miejsce:
Plac Szczepański,
Kraków
Godz.
14:00-16:00; 18:00
13:00-15:00, 17:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury